Reklam Engelleme | Reklam Engelleme

Reklam Engelleme

Reklam EngellemeReklamEngelleme.com 29 Mart 2014 Cumartesi günü hizmete girmiştir. Misyonumuz kötü içerikli reklamların engellenmesini sağlamak ve bu konuda internet kullanıcılarını bilinçlendirmektir.

Türkiye, son zamanlarda internet sitelerinde sıkça karşılaşılan “uygunsuz” reklamların, sanıldığının aksine ziyaret edilen site tarafından değil, bilgisayarlara yerleşmiş olan zararlı yazılımlar (malware) tarafından web sayfalarına yerleştirildiğini açıkladı.

Açıklamaya göre ”Bu zararlı yazılımların bilgisayara bulaşma nedeni kullandığınız web tarayıcısı (Internet Explorer, Chrome, Firefox vb.) olabilir. Zararlı yazılımlar bir eklenti olarak web tarayıcısına kuruluyor ve böylece “uygunsuz” reklamlar, ziyaret ettiğiniz bazı sitelerde karşınıza çıkıyor. Bu durumdan kurtulmak için web tarayıcınızın ayarlar menüsünden, eklentiler bölümüne girerek, tanımadığınız tüm eklentileri silmeniz gerekiyor.”

Açıklamada zararlı olduğu tespit edilen tarayıcı eklentilerinin listesine yer verilip bu eklentilerin kaldırılması gerektiğini vurgulanırken, sorunun sadece belirtilen eklentilerden ibaret olmadığının da altı çizildi: “Listede yer almamasına rağmen kullandığınız eklentiler, ziyaret ettiğiniz siteler üzerindeki içerikleri ve reklamları etkiliyor olabilir. Bilgisayar ve tarayıcınızı düzenli olarak kontrol etmeniz, sorunun çözümü noktasında oldukça önem taşıyor.”

Günümüzde birçok web sitesinde, web sitesinin içeriği ile ilgili olmayan birçok reklam yayınlanmaktadır. Bu reklamlardan bazıları küçük yaş grubu kullanıcıları kötü yönde etkilemekte, bazıları ise büyük yaş gruplarının bile zayıf yönlerinden faydalanarak çıkar elde etmeyi amaçlamaktadır.

Bu gibi reklamların nasıl engelleneceği, manuel veya otomatik olarak el ile ya da bir program aracılığı ile nasıl müdehale edilebileceği hakkında bilgiler paylaşmaktayız.

Konu ile ilgili düşüncelerinizi, makalelerimizin altına yorum yaparak belirtebilirsiniz.

Bu konu ile ilgili en çok arananlar
  • bilgisayarda açılan fırsatlar engelleme
  • puffin reklam engelleme
  • reklam engelleyici puffin
  • telefonda kendiginden acilan rekkamlar nasil kapatilir
  • ziyaret edilen sitelerin reklamlar